Centrum Handlowe Krupówki 40

Gdzie kupić buty trekkingowe w Zakopanem?

sklep sportowy z Zakopanem

Jeśli wybierasz się na wyprawę w góry, zwykłe buty sportowe będą niewystarczające. Dla własnego komfortu i bezpieczeństwa zaopatrz się w specjalne obuwie trekkingowe. Dlaczego są przydatne podczas górskich wędrówek i w jakich sklepach sportowych w Zakopanem możesz je kupić?

Buty trekkingowe – dlaczego warto je mieć i czym kierować się przy zakupie?

Buty trekkingowe nazywane są również „górskimi” lub „outdoorowymi”. Mówiąc w skrócie, jest to specjalny rodzaj obuwia, przeznaczonego do wędrówek – szczególnie na wymagającym terenie, takim jak szlaki górskie.

Tego typu buty są zaprojektowane tak, aby zapewnić Ci maksymalny komfort. Poza tym sposób ich wykonania sprawia, że dobrze chronią Cię przed trudnymi warunkami atmosferycznymi (deszczem, niską temperaturą). W związku z tym przemierzanie w nich górskich szlaków jest znacznie przyjemniejsze (a także bezpieczniejsze, bo istnieje mniejsze ryzyko, że się przeziębisz czy nabawisz się kontuzji).

Nie ma wątpliwości co do tego, że warto mieć na nogach buty trekkingowe, jeśli zamierzasz przemierzać górskie szlaki. Pytanie, czym kierować się przy zakupie takiego obuwia? Zwróć uwagę na materiał, a także sprawdź, czy buty mają membranę. A skoro będziesz chodzić po wymagającym terenie, nie zapomnij również o tym, że ważna jest odpowiednia twardość podeszwy.

Sklepy sportowe w Zakopanem, w których kupisz buty trekkingowe

Skoro wiesz już, że buty trekkingowe są niezbędne, czas sprawdzić gdzie możesz je kupić. Najlepiej w centrum Zakopanego!

W galerii handlowej na Krupówkach znajdziesz sklepy cenionych marek m.in.:

  • The North Face,
  • Top Brand,
  • Polar Sport,
  • Salomon.

Sklepy naszego centrum handlowego oferują nie tylko buty, ale i odzież oraz sprzęt niezbędny do odkrywania piękna gór. Jeśli planujesz spędzić czas aktywnie, sprawdź ofertę naszych sklepów sportowych w Zakopanem.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Blog

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *