Centrum Handlowe Krupówki 40

Gdzie kupić raki w Zakopanem?

gdzie kupić raki w zakopanem

Wybierając się w góry zimą (lub w innych okresach roku, kiedy na wyżej położonych szlakach zalega śnieg), należy pamiętać o zabraniu ze sobą sprzętu zimowego. Co jednak, jeśli trafiła się okazja na weekendowy wyjazd i nie zdążyliśmy kupić wszystkiego, co potrzebne? Albo zapomnieliśmy zabrać z domu któregoś z niezbędnych elementów ekwipunku? Sklepy sportowe w Zakopanem oferują wszystko, co niezbędne, by cieszyć się niepowtarzalnymi widokami!

Co jest potrzebne zimą w Tatrach?

Tatry to góry o charakterze alpejskim i zima w nich to nie przelewki. O ile na spacery po dolinach wystarczą raczki, to jeśli wybieramy się na wyższe i trudniejsze szlaki, nie obędziemy się już bez sprzętu takiego jak raki i czekan. Kask również nie będzie przesadą, a w czasie, gdy ogłoszone jest zagrożenie lawinowe, zaleca się nosić ze sobą również detektor, sondę i łopatę (tzw. lawinowe ABC). Zakup całości zimowego wyposażenia to dla tatrzańskiego turysty jednorazowo niemały wydatek, ale jest to kwestia bezpieczeństwa, na którym nie warto oszczędzać. Dobrą informacją jest to, że tego typu sprzęt można wypożyczać.

Zakupy na ostatnią chwilę – gdzie kupić raki w Zakopanem?

Jeśli znaleźliśmy się w Zakopanem i planujemy wycieczkę w wyższe partie gór, a w naszym plecaku brakuje któregoś z potrzebnych zimą akcesoriów, nic straconego. W zimowej stolicy Polski nie brakuje sklepów, gdzie turysta może dokupić brakujące wyposażenie. Zapraszamy do sklepów sportowych w Galerii Krupówki 40! Raki, czekan, czy lawinowe ABC można wypożyczyć też w niektórych schroniskach górskich (warto wcześniej zapytać np. telefonicznie o dostępność).

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Blog

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *