Centrum Handlowe Krupówki 40

Jak przygotować swój sprzęt do sezonu narciarskiego?

sklep sportowy zakopane

Już niebawem zacznie się ulubiony przez wielu sezon narciarski. Miłośnicy sportów zimowych po przerwie powrócą na stoki, gdzie będą mogli uprawiać narciarstwo czy snowboard. Oczywistym jest, że przed intensywnym sezonem należy się odpowiednio przygotować. Należy zadbać o swoją kondycję, aby jazda była przyjemnością. Ale aby móc zaliczyć sezon do udanych, trzeba też odpowiednio przygotować sprzęt sportowy.

Przygotowania do sezonu

Najważniejszym elementem wyposażenia są narty albo deska snowboardowa. Przed każdym sezonem powinniśmy dokładnie sprawdzić, w jakim są stanie i odpowiednio o nie zadbać. Jeśli chodzi o narty, to aby uzyskać najlepszy poślizg po śniegu, należy je dobrze naostrzyć. Każdy miłośnik narciarstwa doskonale wie, że dobrze naostrzone krawędzie to gwarancja uzyskania odpowiedniej prędkości i stabilności. Narty powinno się również smarować, a dokładniej smarować ślizg. Dopełnieniem prawidłowego przygotowania nart będzie uregulowanie wiązań. Regulacja powinna być robiona na podstawie m.in. wagi narciarza, jego wzrostu czy poziomu zaawansowania. 

Jednak na przygotowaniu nart nie kończy się wyposażenie narciarza. Aby być w pełni bezpiecznym na stoku warto pomyśleć o kasku. W przypadku dzieci jest to obowiązkowy element garderoby, w każdy odpowiedzialny dorosły również będzie pamiętał o ochronie swojej głowy. Ubiór na stok również ma znaczenie. Powinny być to ciepłe i nieprzemakalne kombinezony, w których będziemy czuć się komfortowo nawet po licznych upadkach. Te i inne brakujące elementy niezbędne narciarzowi, np. odpowiednie buty, narty czy kijki, znajdziesz w Galerii Krupówki 40. Swój salon ma tu znana i ceniona na całym świecie marka Fischer!

Dobrze przygotowany sprzęt to gwarancja świetnie spędzonego czasu na stoku. Warto skompletować całość jeszcze przed rozpoczęciem sezonu. Jeśli posiadasz swój własny sprzęt, warto pamiętać, aby serwisować go po każdym sezonie. To zapewni długą żywotność i lepszy komfort jazdy. 

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Blog

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *