Centrum Handlowe Krupówki 40

Jesień w Zakopanem – jakie aktywności warto uwzględnić?

aktywnosci zakopane

Jesień to czas, w którym polskie Tatry czarują złotym blaskiem. Liście drzew przybierają barwy od czerwieni po purpurę, a chłodniejsze powietrze zwiastuje nieubłagane nadejście zimy. Jesień to również doskonały moment, aby odkryć uroki Zakopanego i cieszyć się jego przyrodniczym pięknem, kulturowym dobrodziejstwem oraz atrakcjami dla całej rodziny. 

Zakopane dla aktywnych 

Jesienny wypad do Zakopanego to doskonała okazja do trekkingu w Tatrach, które nieprzerwanie zachwycają. Choć dni stają się krótsze, a noce chłodniejsze, to nadal jest mnóstwo okazji do podziwiania przepięknych krajobrazów. Popularne cele wędrówek to m.in. Dolina Kościeliska i Dolina Chochołowska – zachwycają pięknymi wodospadami i skalnymi formacjami, w których można spotkać dzikie zwierzęta i obcować z przyrodą.

Okolice Zakopanego to raj dla rowerzystów. Wyjątkowo piękną trasą jest Dolina Białego, gdzie znajduje się malownicza ścieżka rowerowa. Jesień to także znakomity czas na spacer wokół Morskiego Oka, które jest jednym z najpiękniejszych zakątków polskich Tatr. Otoczone górami i lasami jezioro staje się jeszcze bardziej urokliwe o tej porze roku. Po dniu spędzonym na wędrówkach nic nie relaksuje tak, jak kąpiel w termalnych basenach i saunach. W okolicach Zakopanego znajduje się wiele uroczych kompleksów termalnych, które pozwalają na rozgrzanie się w jesienne dni i odprężenie.

Zakopiańskie klasyki 

Krupówki to serce Zakopanego i główna ulica handlowa tego malowniczego miasta. Jesienią warto tu spędzić czas na zakupach, odwiedzając Centrum Handlowe Krupówki 40. Niezwykle pochłaniającym zajęciem jest również eksplorowanie lokalnych sklepów i stoisk z rękodziełem i próbowanie regionalnych przysmaków w klimatycznych restauracjach i karczmach, takich jak Góralski Browar. Jesień to również doskonała okazja do wypicia kubka gorącej herbaty czy kawy na tarasie widokowym wspomnianej restauracji. Zakopane to raj dla miłośników kulinariów i warto tu spróbować tradycyjnych potraw, takich jak oscypek, kwaśnica czy moskole.

Interesującym punktem w programie zwiedzania stolicy Tatr jest wizyta w Muzeum Tatrzańskim. Jest to doskonałe miejsce, które pozwala zagłębić się w historię i kulturę regionu, ponieważ oferuje zwiedzającym fascynujące ekspozycje związane z Tatrami i życiem górali. Oprócz muzeum warto także odwiedzić Kościół św. Klemensa, Kaplicę na Jaszczurówce, Willę „Koliba” czyli słynny Dom pod Giewontem związany z Witkacym, czy drewniane cerkwie.

Rozrywka dla dzieci w Zakopanem

Jednak co robić, gdy na niebie pojawią się deszczowe chmury i plany na wycieczki górskie muszą zostać odłożone w czasie? Zakopane oferuje wiele wariantów rozrywki dla rodzin z dziećmi, które potrafią urozmaicić nawet najbardziej chłodne i deszczowe dni. Jednym z miejsc, które warto odwiedzić w czasie niekorzystnej pogody, jest Centrum Handlowe Krupówki 40, w którym czeka szereg naprawdę ciekawych atrakcji.

Galeria Figur Stalowych

Jedną z głównych atrakcji galerii Krupówki 40 jest Galeria Figur Stalowych, w którejznajduje się aż 105 niezwykłych rzeźb wykonanych z blachy stalowej. Każda z tych figur to wyjątkowe dzieło sztuki, które zachwyca swoją precyzją i detalami. Galeria prezentuje wiele postaci i obiektów, a mnogość motywów to gwarancja, że każdy znajdzie coś interesującego. Wielkim atrybutem Galerii Figur Stalowych jest możliwość interakcji z wieloma rzeźbami. Odwiedzający mogą nie tylko podziwiać te dzieła, ale także dotykać, a nawet wchodzić do środka niektórych rzeźb, co tworzy niepowtarzalne wrażenia, które z pewnością będą zapamiętane na długo.

Muzeum Szczęścia i Iluzji BE HAPPY

Dla wszystkich członków rodziny niezwykłą przygodą będzie wizyta w Muzeum Szczęścia i Iluzji BE HAPPY. Jest to miejsce, które zachęca do eksploracji tajemniczego świata oraz uwieczniania go na zdjęciach – na miejscu obecnych jest wiele scen do robienia pamiątkowych fotografii. Na odwiedzających czeka iluzja wprawiająca w osłupienie i rozbawiająca do łez.

Game Planet – salon gier dla całej rodziny 

Doskonałą rozrywkę można znaleźć również w salonie gier Game Planet. Salon ten został wyposażony w gry zręcznościowe, symulatory oraz stoły dla gry w bilard. W lokalu funkcjonuje system, który polega na wydawaniu biletów – ich ilość zależy od uzyskanego wyniku w grze. Zebrane bilety można wymienić na ciekawe nagrody, które będą stanowiły doskonałą pamiątkę.

Podsumowanie

Zakopane to idealne miejsce na rodzinny wyjazd, nawet w czasie niekorzystnej pogody. Miasto zadbało o to, aby goście mogli spędzić czas aktywnie i ciekawie. Stolica polskich Tatr zachwyca przede wszystkim doskonałymi pejzażami, które zapierają dech w piersiach. Oprócz tego dostępna jest szeroka gama atrakcji, zarówno dla starszych, jak i młodszych odwiedzających.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Blog

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *