Centrum Handlowe Krupówki 40

Zabawki dla niemowląt – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

sklepy dla dzieci

Wybór zabawek dziecięcych jest dziś niemal nieograniczony. Na sklepowych półkach znajdziemy zabawki sensoryczne, grające, kontrastowe, puzzle i wiele, wiele innych. Na co zwracać uwagę, kupując tego rodzaju produkty?

Wiek i umiejętności dziecka

To pierwsze i kluczowe kryterium, które powinnyśmy wziąć pod uwagę wybierając się na poszukiwanie odpowiedniej zabawki. 3-miesięczne i 10-miesięczne dziecko dzieli przepaść pod każdym względem: umiejętności, chęci do zabawy czy po prostu ciekawości świata.

Dla kilkumiesięcznego dziecka sprawdzają się m.in. gryzaki, szeleszczące książeczki, pluszaki z piszczałką w środku, piłeczki. Czyli wszystko to, co jest lekkie i można w łatwy sposób wziąć w maleńką rączkę. Należy zwrócić uwagę, by zabawki nie miały małych fragmentów, które dziecko może połknąć. Mogą to być np. Klocki Odkrywcze Kulko-Klocki Sensoryczne LalaboomTrefl Baby, które dostarczą urozmaiconych wrażeń dotykowych poprzez różnorodne faktury. Miękkie elementy sprzyjają ściskaniu, ćwiczą małe rączki. Kule można dowolnie skręcać łączyć i obracać. Zabawa rozwija ruchy obrotowe nadgarstka, a także uczy dzieci świadomego chwytu.

Dla nieco starszego niemowlaka, które chętnie poznaje otaczający go świat, przedmioty, pojazdy i dźwięki, doskonale sprawdzi się Clementoni Pociąg farmera, który mknie przez pełną atrakcji trasę, będącą zestawem do zabawy, osadzonym w świecie gospodarstwa rolnego. Gdy maluch dotknie komina pociągu, razem z nim wyruszy w fantastyczną przygodę, w której towarzyszyć im będą piesek, krówka, króliczek i kaczątko. Zabawka stymuluje umiejętności manualne i koordynację wzrokowo-ruchową oraz pobudza wyobraźnię.

Najlepszy sklep z zabawkami dla dzieci

Gdy już określisz potrzeby i umiejętności swojego dziecka, udaj się do sklepu z zabawkami w Zakopanem, na ulicy Krupówki 40. W naszej galerii handlowej z pewnością znajdziesz coś, co zajmie Twoje dziecko na dłużej!

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Blog

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *